7 травня минуло 37 років від історичної події — створення Львівської крайової організації Народного Руху України. Саме 7 травня 1989 року у Пороховій вежі, в приміщенні Будинку архітектора у Львові, відбулася установча конференція Львівської крайової організації Народного Руху України за перебудову.
Делегати конференції сформували керівні органи та структуру організації, визначили її мету, цілі й завдання. Співголовами організації стали визначні діячі науки та культури — професор Олег Влох, член-кореспондент Михайло Голубець, старший науковий співробітник Інституту суспільних наук Любомир Сеник. До Президії увійшли Ростислав Братунь, професор Іван Вакарчук, правозахисник Михайло Горинь, студент Петро Кагуй, заслужений художник України Володимир Патик та робітник Володимир Пилипчук.
Саме ця подія стала одним із ключових кроків на шляху до відновлення Української Держави та утвердження національного відродження кінця 1980-х років.
Сьогодні на цьому символічному місці зібралися рухівці Львова разом із головою Народного Руху України Андрій Корнат, головою Руху Львівщини Сергій Дзядик та головою Львівської міської організації Руху Тарас Левицький, щоб згадати події, які відбувалися тут 37 років тому.
Учасники зустрічі також зайшли до приміщення Порохової вежі і пригадали, як у наступні роки саме тут проходили чергові звітно-виборчі конференції Львівської крайової організації НРУ — місця, де формувалась новітня політична історія України.





