В неділю, 13 жовтня 2024 року, рівно 35 років тому, коли в далекому 1989 році в Бережанах відбулись установчі збори Бережанського осередку Народного Руху України за перебудову, в залі краєзнавчого музею відбулись урочистості, присвячені цій історичній події.
Урочисте зібрання відкрив колишній перший голова Бережанської районної організації Народного Руху України, а нині голова міської організації НРУ Іван Головацький, який у вступному слові згадав про події, що передували створенню Руху, а також про перші громадсько-релігійні панахиди, організовані рухівцями: насамперед на могилі українських січових стрільців на Лисоні та на могилах жертв комуністичного терору в селах Волощина і Саранчуки.
Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували своїх побратимів – рухівців, які відійшли у вічність та полеглих Героїв російсько-української війни, і разом з отцем Михайлом помолились за їхню світлу пам’ять та Перемогу України.
Надзвичайно цікавим для присутніх був перегляд документальної кінострічки та фотокадрів про незабутні події 1989 року, що відбувались на Бережанщині, зокрема на горі Лисоні, в Бережанах та в селах району.
Голова Тернопільської крайової організації Руху Анатолій Вихрущ виступив з вітальним словом та наголосив на історичній ролі Народнолго Руху України, який очолив національно-визвольну боротьбу українського народу і привів Україну до Незалежності. Він виразив вдячність усім рухівцям Бережанщини за патріотизм та активну громадсько-політичну діяльність і нагородив грамотами ветеранів Руху.
Рухівців також привітали голови Саранчуківської і Нараївської сільських рад: Володимир Петровський і Євген Здебський та заступник Бережанського міського голови Володимир Урдейчук. Вони вручили грамоти рухівцям – мешканцям їхніх громад.
Впродовж урочистостей патріотичними піснями у чудовому виконанні учасників вітали дівчата з Потутор.
Спогадами про заснування Руху на Бережанщині та своїм баченням перспективи діяльності партії поділились ветерани та багаторічні активісти Руху: Іван Здирко, Ярослав Хмарний, Ольга Поляк та Василь Соломко.
На завершення заходу присутні заспівали «Боже, великий, єдиний нам Україну храни» і вшанували пам’ять Вячеслава Чорновола, покладанням квітів до його меморіальної таблиці.
На добру пам’ять та згадку про візначення 35-ї річниці створення Народного Руху України на Бережанщині, учасники зробили спільну фотографію біля підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.









